Skoči na menu Skoči na sadržaj
Lijepa slika u zaglavlju

Današnji datum:  26. travnja 2017.

 

PREMINUO VLČ. JOSIP GLAVAŠ, UMIROVLJENI SVEĆENIK VRHBOSANSKE NADBISKUPIJE

17. srpnja 2015.
Sprovod će biti u subotu, 18. srpnja u 11 sati na Gradskom groblju u Slavonskom Brodu
U četvrtak, 16. srpnja 2015. preminuo je vlč. Josip Glavaš (1935. - 2015.), umirovljeni svećenik Vrhbosanske nadbiskupije. Sprovod će biti u subotu, 18. srpnja 2015. u 11 sati na Gradskom groblju u Slavonskom Brodu. Nakon sprovoda, u 12 sati bit će Sveta misa zadušnica u župnoj crkvi Duha Svetoga u Slavonskom Brodu.

Glavas_JosipVlč. Josip Glavaš rodio se 31. siječnja 1935. godine u Bukovici (kod Dervente). Bogoslovne nauke je učio u Đakovu gdje je na svetkovinu apostolskih prvaka Sv. Petra u Pavla 1964. godine bio zaređen za svećenika. Po svršetku bogoslovije god. 1965. imenovan je kapelanom u župi sv. Josipa u Zenici, a slijedeće godine postaje kapelanom u Radunicama te ponovno u Zenici. 18. lipnja 1969. godine imenovan je privremenim kapelanom u župi Solakova Kula, a 12. rujna 1969. preuzeo je upravu župe Solakova Kula, uz to je bio i privremeni zamjenik župnika u Skopaljskoj Gračanici. Dekretom Nadbiskupskog ordijarijata od 9. listopada 1969. godine dodijeljena mu je župa Jelaške, a 30. travnja 1973. postao je upraviteljem župe Potkraj. Nakon odlaska u mirovinu prvog garevačkog župnika Mije Thona dodijeljena mu je 15. rujna 1978. župa Garevac. Za vrijeme svoga župnikovanja u Garevcu suorganizirao je mladomisnička slavlja garevačkih svećenika Pere Perića, Ante Perića, Vlade Jagustina i Marka Stanušića, a potom oproštajno slavlje vlč. Ante Perića prije odlaska u misije u Zambiju (22. ožujka 1987.), te proslavu zlatnog misničkog jubileja (19. svibnja 1986.) svoga predčasnika preč. Mije Thona. Na početku nove školske godine 5. rujna 1987. godine premješten je u župu Bistrica (Uskoplje) odakle je otišao u mirovinu. (kta)